HABER
2019-02-18 11:45:15 ( 470 izlenme )
Reklamlar

Annesinin Kansere Yakalanan Genç Öyle Bir Buluşa İmza Attı ki: Bu Ürün Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtarıyor

Kadınların en sık karşılaştığı hastalıkların başında meme kanseri gelmekte. Erken tanı sayesinde hayat kurtarılma şansı çok büyük. Bu gencin annesi bu ölümlü hastalığa yakalanan annesini kurtarmak adına tüm dünyada umut ışığı olan bir buluşa imza attı. 
Kanserle mücadele etmiş veya kanserle mücadele eden bir yakını olanlar, hastalığın insanları ne kadar olumsuz etkilediğini bilirler.

Julian Rios Cantu henüz 13 yaşındayken annesine meme kanseri teşhisi koyuldu. Annesinin teşhisine çocuk bir türlü inanamadı.

Meme kanserine karşı savaş açmak adına kendi başına bir ürün geliştirdi. Şimdi milyonlarca kadının meme kanserine erken teşhis koyulması için uğraşıyor.


Şu anda 18 yaşında olan Julian kanser teşhisinin erken koyulabilmesi için harika bir ürün ortaya çıkardı. Fikir sahibi kendisi olsa da üç arkadaşından daha teknik konuda yardım aldı. Hep beraber Higia Technologies adını verdikleri küçük şirketi kurdular. Özel olarak ürettikleri sütyen, meme kanseri erken teşhis edebiliyor.

Ürün hızla yayılıyor
Meme kanserinde erken teşhis son derece önemli. Julian’ın annesi meme kanseriyken operasyonla iki memesi de alındı. Neyse ki anne hayatta kaldı.

Sütyende yer alan 200’den fazla sensör sayesinde memedeki anormallikler farkedilebiliyor. Global Student Entrepreneur Awards ismindeki girişimci öğrencilerinin projelerini sunduğu yarışmadan da 20 bin dolarlık para ödülü kazandılar.

Sütyeni haftada sadece bir kez 60 ile 90 dakika arasında takmanız gerekiyor. Memeden oluşan tümör kan akışını yavaşlattığından sütyen bunu sensörleriyle farkedebiliyor. Üstelik sütyen için hazırlanmış bir akıllı telefon uygulaması da var. En küçük bir değişiklikte telefonunuz size haber veriyor. Erken teşhisle de hayatınız kurtuluyor.

Julian ve arkadaşlarına böyle güzel ve hayırlı bir işe imza attıkları için teşekkür ediyoruz.Kanserde bildiğiniz gibi erken teşhis hayat kurtarıyor. Hasta olabilirsiniz diye korkup doktora gitmemek yapacağınız en büyük hata olur.

Annesinin meme kanserine yakalanmasının ardından hiçbir kadının meme kanserine yakalanmaması için meme kanserine savaş açan çocuğun icadını paylaşmayı unutmayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat! Meteorolojiden Yoğun Kar Uyarısı Ünlü Oyuncu Ayşen Gruda'nın Ölümü Herkesi Yasa Boğdu Kurşun Kalem Gibiyiz... Veliler Dikkat ! Çocuğunuzun Karnesini ve Belgesini Sosyal Medyada Paylaşmayın. Neden mi?