İLGİNÇ
2019-02-27 07:26:33 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Araştırmalar, Annenin Daha Uzun Yaşayabileceğini Gösteriyor :İşte Sebebi !

Araştırmalar, Birçoğunun Annesinin Daha Uzun Yaşayabileceğini Gösteriyor ve İşte Sebep
Anneler 3, 4 ya da daha fazla çocuk getirdiğinde hayatın nasıl zorlaşabileceğini biliyor, ama çoğunun annesi olmanın parlak yanları da var. Birden fazla çocuğa sahip olmak, hayatınızı birçok macera, inanılmaz miktarda sevgi ile dolduracak ve yaşlı yaşamınız için gerekli özen ve desteğinizi garanti edecektir. Birçok çocuğu doğurmanın size bundan daha fazlasını verebileceği ortaya çıktı. Uzmanlar, ne kadar çocuk sahibi olduğunuz, ne kadar uzun yaşadığınız ve açıklamalarının oldukça ikna edici göründüğünü keşfetti.


New South Wales Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, çocukların yokluğunun veya varlığının (ve bunların sayısının) kadınların yaşam beklentilerini nasıl etkilediğini bulmak için büyük bir Avustralyalı grubunu inceledi . İki çocuğu olan kadınların, çocuk sahibi olmayanlara kıyasla % 17 oranında ölüm riskini azalttığı ortaya çıktı . 3 çocuğu olan kadınlar,% 20 daha az ölüm riskini ortaya koydu ve bu durum daha çok sayıda çocukla devam etti. Peki, anneliğin bu fantastik etkisinin ardındaki nedenler nelerdir?

Pek çok çocuğa doğum yapmak, hücresel yaşlanmayı yavaşlatır, teorilerden biri.


Çalışma Kanada'daki Simon Fraser Üniversitesi'nden uzman bir ekip tarafından yürütülen olduğunu göstermiştir fazla çocuklu kadınlar hücrelerin yaşlanma yavaşlatmak olasıdır süreci. Sağlık bilimleri profesörü, Pablo Nepomnaschy ve doktora sonrası araştırmacı Cindy Barha, hücresel uzun ömür belirtileri gösteren Guatemalalı kadınları inceledi. Daha eski teoriler , birçok çocuğu doğuran kadınların, “çocuklara hücresel enerjilerinin annelerini soyması ” gibi daha hızlı yaşlandıklarını ileri sürdü . Ancak yeni çalışma bunun tam tersini gösterdi.Hücresel yaşlanma,  zamanla kısalma eğiliminde olan her DNA zincirinin sonunda bulunan koruyucu uçlar olan telomerlerin kısaltılmasıyla  gösterilir . Profesör Nepomnaschy ve ekibi, telomerleri daha uzun olan kadınların daha fazla çocuğu olduğunu öğrenince şaşırdılar  . Bilim adamları, bu fenomenin, birçok çocuğun annesinin yaşadığı östrojendeki dramatik artışla ilgili olabileceğine inanıyor. Profesör, “Östrojen, hücreleri telomer kısalmasına karşı koruyan güçlü bir antioksidan görevi görür” diyor .

Sosyal bağlam ve psikoloji de önemli olabilir.


Pablo Nepomnaschy, çocukların uzun ömürlülük ile olan ilişkilerinin bir başka nedeninden bahseder. O  inandığı sosyal bağlamlarda anneler de bir fark yaratabilir yaşadığı. Çoğunlukla anneler genellikle arkadaşlarından ve ailesinden fiziksel ve duygusal durumlarını olumlu yönde etkileyen daha fazla destek alırlar . “Daha fazla destek, doku bakımına tahsis edilebilecek metabolik enerji miktarında bir artışa yol açarak yaşlanma sürecini yavaşlatıyor”  diyor .


Avustralya'daki Perth'deki Edith Cowan Üniversitesi'nden bir uzman ekibi tarafından yapılan araştırmalar , 4 veya daha fazla çocuğu olan ailelerin en büyük yaşam memnuniyetini elde ettiğini gösterdi . Harman, bunun aile içinde artan karşılıklı destek ve huzurlu bir psikolojik atmosfer ile ilgili olduğundan emin. Doktor, “Çocuklar asla sıkılmaz, oynayacakları birileri var ve çok erken bağımsızlık kazanıyorlar” diyor .Bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Ailende çoğunun anneleri var mı? Yorumlardaki düşüncelerinizi ve hikayelerinizi görmek için sabırsızlanıyoruz!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mona Lisa Tablosu Hakkında ki Korkunç Gerçek Ortaya Çıktı. Uçak Korkusunu Yenmek İçin 10 Adım Evlilere neden "karı-koca" denir? Hiç Düşündünüz mü? Dünya Mutluluk Raporu Yayınlandı: "Türkiye Bakın Kaçıncı Sırada Çıktı"?