HABER
2019-02-17 10:52:24 ( 194 izlenme )
Reklamlar

Benzin Ve Motorine Büyük Zam Geliyor

Araç sahiplerine kötü haber. Önümüzdeki günlerde benzin ve motorine büyük bir zam geleceği söylentiler arasında
Araç sahiplerine kötü haber geldi. Bu bağlamda benzin litre fiyatına 27 kuruş zam yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra motorinin litre fiyatına da 10 kuruş zam yapılacağı belirtildi. Peki zamlar ne zaman yapılacak? İşte detaylar..
Suudi Arabistan'ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya giderek günlük üretimini günlük 9.8 milyon varille sınırlayacağını açıklamasıyla petrol fiyatlarında yaşanan yüzde 1.0'in üzerindeki yükseliş akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyacak.

Yenişafak'ın aktardıklarına göre zam baskısı Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının aşırı artışından kaynaklanıyor.

Piyasa uzmanları petrol fiyatlarındaki yükselişin benzin ve motorin fiyatlarında zam beklentisi oluşturduğunu belirtiyor.


 
BENZİNE 27 KURUŞ ZAM
Benzin fiyatlarında Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 27 kuruş zam bekleniyor. Olmaması halinde ise çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam yapılacak.

MOTORİNE 10 KURUŞ ZAM

Motorin ise Çarşamba gününden itibaren 10 kuruş zamlanacak. Olmaması halinde ise Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruşluk zam bekleniyor.

Yeni Şafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayça Erturan’ın Kadın Dizisine Veda Ettiği Satırlar Herkesi Göz Yaşına Boğdu Kurşun Kalem Gibiyiz... "ATATÜRK'ÜN" Ömründe Cevap Veremediği Tek Soru! Bozkır'ın Kahraman Çocukları