İLGİNÇ
2018-12-25 07:18:33 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Bilime Göre Solaklar Gerçekten Olağanüstü

Lafayette College ve Johns Hopkins Üniversitesi'nden araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kolej eğitimli sol elini kullananlar, 2006 yılında yapılan bir araştırmaya göre, sağ elini kullananlardan % 10 ila% 15 daha fazla kazanıyor . Toplam nüfusun yaklaşık  % 10'unu oluşturan , onlar hakkında istisnai bir şey var - Leonardo da Vinci, Bill Gates, Aristoteles ve Marie Curie gibi harika insanlar hepsi sol elini kullandılar.


Bir dahinin soluk olması daha muhtemeldir.


Solak insanların dahiler olma olasılığı daha yüksektir. Albert Einstein'ın soldan yapılmış olması şaşırtıcı değil. Tüm nüfusun sadece% 10'unu yalnızca% 10'u oluştururken, dünyadaki en büyük ve en yaşlı insanlar topluluğu olan MENSA üyelerinin% 20'si  solak olarak bulundu.

Solaklar daha iyi sanatçılık yapar.


Araştırma yayınlanan Psikoloji American Journal o yaratıcılık söz konusu olduğunda solak insanlar üstünlük var olduğunu göstermektedir. Çalışma bir problem için kullanıma hazır çözümleri keşfetmekte daha iyi olduklarını gösteriyor. 2.000'in üzerinde solak, sağ elini kullanan ve çok yönlü katılımcıların bulunduğu Solcu Kulübü (solak yanlısı bir grup) tarafından yapılan bir araştırma, solcuların kariyerlere daha fazla çekilme eğiliminde olduğunu buldu. sanat, müzik, spor ve bilgi teknolojisi alanları.

Geç saatlerde, ABD başkanları olma konusunda başarılı oldular.


Son 5 cumhurbaşkanının 3'ü güney pençeleriydi. Başkan Obama, Bill Clinton ve George HW Bush'un tümü soldu ve başkanlar Gerald Ford, James Garfield ve Harry Truman idi. Kısa süre önce yayımlanan bir Hollanda raporu, solak politikacıların televizyonda yapılan tartışmalarda üst sıralara sahip olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni, sağ elle yapılan hareketlerin normalde pozitiflik ve sol elle yapılan olumsuzluklarla ilişkili hareketlerle ilişkili olmasıdır. Televizyon gerçekte bir ayna görüntüsü gösterdiğinden, sol taraflar sağ elini kullanıyor gibi görünüyor.

Sporda avantajları var.


Sol, tenis, badminton ve boks gibi birebir sporlarda avantajlı bir konumdadır. Sol El Yapışması adlı kitabında, dilbilimci Rik Smits , hem solak hem de sağ elini kullanan sporcuların genellikle sağ elini kullananlara karşı antrenman yaptığını açıklar. Bu yüzden sağ elini kullanan oyuncular solak bir rakiple karşı karşıya kaldıklarında hazırlıksız olurlar. Öte yandan, solak oyuncu sağ elini kullanan bir rakip için hazırlanır.

İyi savaşçılar yaparlar.


2005 yılında yapılan bir Fransız çalışmasında araştırmacılar, barışçıl toplumlarda solların nüfusun yaklaşık% 3'ünü oluştururken, sayılarının savaşçı bölgelerde% 27'ye kadar çıktığını buldular. Bilim adamları, bu tutarsızlığın ardındaki sebebin, solların beklenmedik sol kancaları nedeniyle sağlara karşı fiziksel bir avantaja sahip oldukları gerçeğini iddia ediyorlar.

Bonus: Tüm sollar bununla ilgili olabilir.


Kaç tane solak insan tanıyorsun? Yukarıda açıklanan hususlara katılıyor musunuz? Bir solak iseniz, lütfen aşağıya bir yorum bırakın ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın!

https://brightside.me/wonder-curiosities/left-handed-people-are-truly-exceptional-according-to-science-667360/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Psikopat Olup Olmadığınızı Gösteren İşaretler TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN 10 BULUŞ Nimet Abla Gişesinin 80 Yıllık Efsanesi, Nimet Özden Anlattı Bilmeniz Gereken Duygusal Tükenmişlik Belirtileri