İLGİNÇ
2019-02-23 10:45:41 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Birkaç saniye içinde bir yalancı birini tespit edebilirsiniz

İstatistiklere göre  , birinin kendi dilinden dürüst bir kişi olup olmadığı hakkındaki bilgilerin% 90'ını alıyoruz. Ruh halini anlamak için vücudun pozisyonunu ve kişinin ses tonunu analiz ediyoruz.

12. Dudaklarını yalar ve ısırırlar.
Yalan söylemek zorunda kalan insanlar, konuşmaları zor bir zaman geçirir, çünkü ağızları çok kuru olur . Bunun basit bir açıklaması var: Stresli olduğunda, otonom sinir sistemi tükürük üretimini azaltır. Bu kişiye bir bardak su verirseniz, muhtemelen çok hızlı bir şekilde içecektir.

11. Omuzlarını geri ve çenelerini yukarı tutarlar.
Bir kişi size bir şey söylerken omuzlarını geride tutuyorsa, bu söylediklerinden emin olmadıklarını gösterebilir . Aynısı çenesini tutmak için de geçerli: kişi sözlerini gerçekte olduğundan daha güçlü hale getirmeye çalışıyor.

10. Gözlerini geniş açık tutarlar.
Psikologlar yalancıların uzun süre göz temasını koruyamadıklarını iddia ediyorlar. Ancak, bir kişi yalan söylüyorsa ve söylediklerine inanmanızı istiyorsa, kendilerini güvenilir görünmeleri için tam size bakmaya çalışacaktır.

İzlemeniz gereken en büyük işaret, göz kaslarındaki kuvvetli bir gerginliktir, çünkü kişi uzaklara bakma dürtüsüyle savaşmaktadır. Size gerçekten bakıyorlar gibi görünebilir.9. Hareketlerini sınırlandırırlar.
Öyle  iyi bilinen kontrol edilemez hareketler bir kişinin yalan olduğu gerçeğini işaret ediyor olabilir. Tersi de doğrudur: yalancılar bu işareti bildikleri için, bilinçli olarak hareketlerini sınırlandırmaya ve mümkün olduğunca hareketsiz kalmaya çalışabilirler.

8. Size işaret parmağını gösterirler.
İşaret parmakları en agresif jestlerden biri olarak kabul edilir. Bir kişi bu jestle sorularınıza tepki verirse, sinirlenmeyi taklit etmeye çalışıyor olabilir. Bunu bir öfke ve savunma işareti olarak kabul edeceğinizi düşünüyorum - bu yalancının sizi yanıldığına ikna etmenin bir yoludur.

7. Başlarını eğiyorlar.
Charles Darwin , insanların (tıpkı hayvanlar gibi), bir şeye çok ilgi duymaları durumunda başlarını eğtiklerini fark etti. Yalancılar bir cevap bulmak için daha fazla zaman almaya çalışırken başlarını eğebilirler. İnsanlar, bu soruyu ilgisiz hissetmek için kullanırlar; rahatsız edici soruyu soran kişinin bu hareketi fark edeceğini ve onlara daha yumuşak davranacaklarını (ve ne hakkında yalan söylediklerini) umarak.

6. Yakasını çekerler ve boynlarına dokunurlar.
Boyun vücudumuzun en savunmasız kısımlarından biridir. Tehlikedeyken, biraz hava almak için bileziğimizi (özellikle çok sıkıysa) çekebiliriz. Bu jest gösteren bir kişinin gerçekten rahatsız hissediyor ve özgür olmak istiyor.

Bir diğer popüler jest, bir insan gerçekten sorunuzu düşünüyormuş gibi görünen boynu ovalamaktır. Beden dilinde, bu jest , “Sana katılıyorumdan emin değilim” anlamına geliyor .5. Hassas vücut kısımlarını örterler.
Göğüs, karın ve kasık - bunlar noktalar insanların endişeli olduklarında kapsayacak şekilde deneyin. Bu hareket için fizyolojik bir açıklama var : otonom sinir sistemi, karın kaslarına ağrılı spazmlara bile neden olabilecek bir sinyal gönderir.

4. Nesneleri tutarlar.
Birisi yalan söylerken, kendilerini savunmasız hisseder ve daha kararlı hissetmek isterler. Yalancılar duvarlara, masalara, sandalyelere ve kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olan her şeye tutunabilir.

Bu tür davranışlar çok doğal. Çocukluk çağında bile,  tehlikeli bir durumdan kaçınmak için bir yere saklamamız gerektiğini öğreniyoruz .

3. Görünümlerini düzeltmeye başlarlar.
Bu davranış genellikle kadınlarda bir soruya cevap vermekten rahatsızlık duyduklarında görülür. Onlar ile oynayacak saç ya da göz çevresinde kozmetik “düzeltmek”. Bu, kendilerini güvende hissetmelerini ve anlatacakları küçük beyaz yalan konusunda daha güvenli görünmelerini sağlar.


2. Sizden biraz uzağa dönerler.
Bir kişiye konuşurken, biz onların yüzüne bakarak önleyebilirsiniz, ancak vücudumuz hala edilir döndü onlara doğru. Bu, sohbete açık olduğumuz anlamına gelir. Ancak, bir kişi sizden uzaklaşırsa (hatta biraz), bu onları rahatsız eden bir şeyden saklanmaya çalıştıkları anlamına gelebilir.

1. Bir el sıkışma sırasında parmaklarını geçerler.


Bir kişi elinizi sallıyorsa ve parmaklarını çarptığını fark ederseniz, bu size karşı dürüst olmadıklarının işareti olabilir. Aslında bu, birisinin el sıkışma yapmak zorunda kaldığına dair bir işaret vermek için orduda kullanılan bir jest . Buna ek olarak, insanlar başka bir samimiyet belirtisi olan parmaklarını arkalarından geçebilirler. Biriyle el sıkışırken diğer elinin ne yaptığını izleyin.

Bonus: Eğer telefonda biriyle konuşuyorsanız ya da göremiyorsanız, yalanı tespit etmek için yapmanız gerekenler
Yalancılar çoğu zaman sözlerini bitirmez ve genellikle kısık bir sesi taklit etmeye çalışır, çünkü ses kısıktır, bir kişiye daha çok güveniriz. Böylece biri yalan söylemek istediğinde, sadece ses tonlarını (hem bilinçli hem de bilinçaltı) azaltarak telafi eder.

Yalancılar ya sözcüklerin sonlarını keser ya da daha sessiz söylerler. Bunun nedeni, yalan söylemenin nefes alma üzerindeki etkisidir: insanlar yalan söylemek zorunda kaldıklarında endişelenirler, nefes almaları zorlaşır ve sözlerini net bir şekilde bitirmek için yeterli nefesleri yoktur.

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-psychology/12-surefire-ways-to-spot-a-liar-in-a-couple-of-seconds-698660/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Önümüzdeki Günlerde Kanlı Kurt Ay Tutulması Var Ve Çıplak Gözle İzlenebilecek: Bu Durum Bizleri Nasıl Etkileyecek? KIYAMET AMBARI... Beyinde de Tıpkı Bağırsaklarımızda ki Gibi Bakteriler Var Psikologlar der ki ;