HABER
2019-01-16 04:17:44 ( 219 izlenme )
Reklamlar

Çocuğun Suratını Gören Ona Canavar Diyordu: Çocuğun Babası Onunla Dalga Geçenlere Öyle Bir Ders Verdi ki

İnsanların fiziksel görüntüleriyle dalga geçmek ve onlarla alay edip onlarla eğlenmek çok yanlıştır. Çocuk büyütürken bunlara dikkat edelim ve çocuklarımıza iyiliği aşılayalım. 
Jackson Bezzant tıpkı yaşıtları gibi balık tutmayı, oyun oynamayı ve ailesiyle vakit geçirmeyi seviyordu.

Yaşıtlarından tek farklı Treacher Collins sendromuyla dünyaya gelmesiydi.

Sendrom her kişide farklı deformasyona neden olabiliyor. Jackson’ın durumunda ise, çocuğun duyma yetisini kaybetmesine neden oldu. Görme yetisinde de sorun olsa da geçirdiği operasyonla kısmen düzeldi.

Dış görünüşü nedeniyle okuldaki yaşıtları onunla hep dalga geçti. Buna sonradan yetişkinler de dahil oldu.


Jackson’ın babası Dan, oğluyla dalga geçildiğine birkaç kez şahit oldu. Yanlarından geçen bir aile kendi aralarında yüksek sesle ‘Geçen çocuğun suratını gördünüz mü?’ bile demişler.

Okulda gerçekleşen son olay ise Dan için bardağı taşıran son damla oldu.


Jackson öğe arasında yemek yerken yanına üç çocuk yaklaşıp onunla dalga geçmişler. ‘Çirkin’ ve ‘Canavar’ kelimelerini sarfetmişler.

Buna şahit olan bir öğretmen hemen üç çocuğu oradan uzaklaştırmış. Ancak maruz kaldığı şeyi Jackson asla unutamadı.

Dan, oğluna yapılanları duyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Oğluyla dalga geçilmesinden artık bıkmış usanmıştı. Facebook’ta şöyle bir gönderi paylaştı:

“Kalbim paramparça oldu. Ruhum göğsümden fırlayacakmış gibi hissediyorum. Canım oğlum Jackson’la yine okulda dalga geçilmiş. Oğluma çirkin ve canavar demişler. 8 yaşında bile değişken intihar etmeyi düşündüğünü söylüyor!

Hiç arkadaşı olmadığını ve herkesin ondan nefret ettiğini söylüyor. Okuldakiler ona taş atıp iğrenç kelimeler sarfediyorlarmış. Bir dakikanızı ayırıp Jackson’ın sizin oğlunuz olduğunu hayal edin. Bir dakikanızı ayırıp çocuklarını, oğlum gibi çocuklara karşı eğitin.

Oğlumda Treacher Collins sendromu var. İnternetten araştırabilirsiniz. Küçüklüğünden beri bitmek bilmeyen çirkin muamelelere maruz kaldı.

Daha söyleyecek çok şey var ama neyse… Lütfen çocuklarınızı eğitin.

Lütfen yazdıklarımı paylaşın. Kimsenin başına gelmesini istemem.”

Babanın Facebook’taki gönderisi kısa süre içinde çabucak yayıldı. Dünyanın her yerinden babaya ve oğluna destek mesajları yağdı.

Hatta gönderi sayesinde Jackson’ın iki yeni arkadaşı oldu. O iki yeni arkadaşı da Treacher Collins sendromuyla dünyaya gelmiş ve hatta çok yakında yaşıyorlarmış.

Gerek çocuğun gerekse de babanın ne kadar acı içinde olduğunu hayal edebilirsiniz. Onları bu hale getiren çocuklar olsa da asıl suç çocuklarını eğitemeyen ebeveynlerde. Jackson’ın babasının gönderisini paylaşarak sendrom hakkında farkındalık yaratılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok Haklı Bir Yazı: Görmüyor musun? 3600 Ek Gösterge Öğretmen, Polis, Hemşire ve İmamlara Tek Paket Halinde Olacak Tıp Fakültesi Öğrencisini Abisi Bıçaklayarak Öldürdü Çıkan Yangında Bebeğini Kaybetti Sanıyordu, "Evin Köpeği Herkesi Şoka Uğrattı"