HABER
2018-12-13 08:26:50 ( 238 izlenme )
Reklamlar

Evliler İyi Okusun: "İşte Boşanmaların Gerçek Sebebi"

Ne kadar büyük bir aşk ve sevgiyle evlenilsede çoğu zaman evlilikler boşanmayla sonuçlanıyor. Aslında evlilik hayatını bitiren bazı temel nedenler vardır. Hiç kimse boşanmak için evlenmez. Herkes bir kişiyle ömrünü noktalamak ister. Ama gelin görün ki bazen isteklerimiz gerçekleşmez. Buda aslında her ne kadar birbirini sevsende bu bile bazen yetersiz kalabiliyor. Ama yinede bazen boşanmalar o sağlıksız evliği devam ettirmek yerine gerçekten daha isabetli karar olabiliyor
Büyük aşklar yaşayıp işte bu ! Hayatımın insanını buldum dediğiniz kişiyle aynı evi paylaşmaya başlayınca her şey bir anda değişiyor. Gün geliyor zamanında uğruna ölecek kadar sevdiğinizden nefret dahi edebiliyorsunuz. 
Evliliklerin bitmesine neden olan şey çiftler arasındaki aşkın bitmesi değil arkadaşlık, dostluk ya da paylaşımın sona ermesidir.

4000 yıllık toplumsal bir kurum olan evlilik sevgiye duyulan ihtiyacı karşılamak için tasarlanmıştır. Evlilik hayatının iniş çıkışlarla dolu olduğu ise herkes tarafından bilinen bir gerçektir. 20. yüzyılda materyalist düşüncenin her geçen gün daha fazla önem kazanması çiftlerin arzu edilen hayat standardına sahip olamaması.

İş stresi ve modern hayata eşlik eden daha pek çok problem evlilikleri olumsuz yönde etkiliyor. Eskiden eşler arasında şiddetli geçimsizlik boşanma sebebi olarak görülürken günümüzde ise 'evlilik yorgunluğu' adı verilen bir kavram ortaya çıkmıştı.

SABAH

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EY DOKTORLAR BU FOTOĞRAFA İYİ BAKIN! Öyle bir film geliyor ki insan heyecanlanmadan edemiyor, bugüne kadar çekilmiş en yüksek bütçeli Atatürk filmi. Ayete’l Kürsi'deki Sır Öğretmeninin Oğluna Verdiği Cezayı Gören Anne Şok Geçirdi