HİKAYE
2019-02-26 02:49:53 ( 275 izlenme )
Reklamlar

Hemşirelere Bebeğini Neden Emzirmediğini Israrla Soruyorlardı: Kadın Onlara Öyle Bir Cevap Verdi ki!

Annelik öyle güzel bir duygu ve olaydır ki. Her kadın annelik gibi güzel bir olayın maalesef hakkını veremiyor. Bu hikayede ki kadın yaptığı fedakarlık öyle bir şey ki
Anne olmak hiç de kolay değil.

Bebeği olanlar veya çocuk büyütenler anne olmanın ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirler.

Bazı kişiler anne olmanın zorluklarını bilmediklerinden, onları yargılayabiliyorlar.

Meghan Koziel ismindeki bir anne hemşirelere neden bebeğini emziremediğini açıklamaktan yorulmuştu. Hastanede kalırken yatağının hemen arkasına yapıştırdığı bir posterle kimseye derdini anlatmadan, herkesin onu anlamasını sağladı.


Meghan’a 2015 yılında meme kanseri teşhisi koyuldu. Geçirdiği iki mastektomi operasyonu ile memeleri alındı. Kanseri yendikten sonra bebeği bile oldu.

Mastektomi, ileride bebeği olsa bile onu emziremeyeceği anlamına geliyordu. Ancak o anne olmayı her şeyden çok istiyordu.

Bebeği dünyaya geldikten sonra hastanede hemşireler, bebeğini neden emzirmediğini sürekli sormaya başladılar ve kadın artık sorulardan usanmıştı.

Instagram’da “Üç yıl önce meme kanseri teşhisi koyuldu. Hayatımın bir daha asla eskisi kadar iyi olmayacağını düşünüyordum. Kanserin nüks etmemesi için bir takım ilaçlar almam gerekiyordu. Aldığım bu ilaçlar hormonlarımı ve doğurganlığı etkilediğinden hamile kalmam imkansızdı. Ben de ilaçları almamaya başladım ve anne olmayı tercih ettim” dedi.

Geçirdiği mastektomi operasyonunun ardından Meghan’ın iki memesi de alındı. Bu, ileride bebeği olsa bile onu emziremeyeceği anlamına geliyordu.

Bebeği dünyaya geldikten sonra hemşireler sürekli neden bebeğini emzirmediğini sormaya başladılar ve artık sorulardan usanmıştı. Bir poster hazırlayarak bebeğini neden emzirmediğini konuşmadan herkese anlatmak istedi. Posteri yatağının hemen üstüne astı.

Posterde şunlar yazıyordu:

“Burada Bebek Emzirilmez

Emzirmek özel bir görev olsa da,

Lütfen sorularınıza dikkat edin.

Mucize bebeğimizin karnı formülle doyacak,

Bunun gelecekte ona bir zararı olmayacak.

Gördüğünüz anne kanseri yendi.”

Meghan’ın kızı Kendra Jane, 15 Eylül 2018 tarihinde dünyaya geldi ve son derece sağlıklı.

Hastanedekiler, annenin posterinden oldukça etkilendiler. Meghan da posteri herkesin bilmesiyle, derdini tekrar tekrar kimseye anlatmak zorunda kalmadı.

Meghan ve bebeğine hayatta sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Annenin yaptığından etkilendiyseniz paylaşmayı unutmayın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayatı Ertelemek Atatürk'ün ilk defa gülümseyerek çekildiği fotoğrafının hikayesi; Sabah markette alışveriş yaparken portakal almaya gittiğimde biri DİEGO'NUN KEMANI...