HABER
2019-02-07 02:01:04 ( 4338 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da Çöken Binanın Altından Dram Çıktı

Dün İstanbul'da gerçekleşen 7 binanın çökmesi sonucu ölü ve yaralı vatandaşlarımız oldu. Tüm ülkeyi yasa boğan olayla ilgili soruşturma sürüyor. Yaşanan bu dramın altında yatan gerçekler ise gerçekten üzüntü verici
Kartal'da yıkılan, 43 kişinin ikamet ettiği 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı'nda mahsur kalanlar arasında, birinci kattaki daireye, olaydan saatler önce sarsıntı nedeniyle kırılan camın ölçüsü almak için giren camcı Volkan Balta'nın da bulunduğu öğrenildi. AFAD ekipleri enkazda kalanları kurtarmak için insanüstü gayret gösterirken, Balta'nın 10 yıl önce ayrıldığı eşi ve çocuğu ile şu anda birlikte olduğu Rus sevgilisi de çalışmaları yaşlı gözlerle takip etti. Söz konusu camın kırılmasına neden olan sarsıntının, binanın yıkılmasıyla sonuçlanan göçükle ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.
Tüm Türkiye’yi yasa boğan olay dün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Kartal, Orhantepe Mahallesi’nde bulunan 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı büyük bir gürültüyle çöktü. Kayıtlara göre; 43 kişinin ikamet ettiği ve altında bir tekstil atölyesinin bulunduğu apartmanın enkazına çok sayıda itfaiye, sağlık ve AFAD ekibi sevk edildi. Şimdiye kadar enkazdan 13 kişi yaralı olarak kurtarıldı. 3 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı.


Binaya cam takmak için gelen Volkan Balta da enkazda kurtarılmayı bekliyor.

CAM TAKMAK İÇİN GELMİŞTİ!

Yeşilyurt Apartmanı’nda mahsur kalanlar arasında, birinci kattaki daireye cam ölçüsü almak için giren camcı Volkan Balta’nın da bulunduğu ortaya çıktı. AFAD ekipleri enkazda kalanları kurtarmak için yoğun çaba harcarken, Balta’nın 10 yıl önce ayrıldığı eşi Arife ve çocuğu Hakan Balta da çalışmaları yaşlı gözlerle takip etti.


Volkan Balta’nın eski eşi Arife ve oğlu Hakan da enkaz başında müjdeli haberi bekliyorlar.

“BİNA YIKILMADAN ÖNCE SARSINTI OLMUŞ CAM KIRILMIŞ. ONU TAMİR ETMEYE GİTMİŞTİ”

Camcı Volkan Balta’nın eşi Arife, Sözcü’ye enkaz başında yaptığı açıklamada “Biz anlaşamadığımız için ayrılmıştık. Eşim çok iyi ve hayat dolu bir insan. İçimde kötü bir sıkıntı yok umutluyum çünkü o askerliğini komando olarak yapmıştı. Açlığa, susuzluğa zorluklara dayanıklı. Dün, bina çökmeden önce sarsıntı olmuş, birinci katın camı kırılmış. Eşimde cam takmaya gelmiş. Ama inanıyorum ben sağ salim çıkacak…” dedi.


Volkan Balta’nın bir süredir birlikte olduğu Rus uyruklu sevgisili de olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

RUS SEVGİLİSİ DE ESKİ EŞ GİBİ OLAY YERİNDE BEKLEDİ

Öte yandan Volkan Balta’nın Rus uyruklu sevgilisi de enkaz çalışmalarını yerinden izledi. Gazetecilerin sorularına yanıt vermeyen acılı kadın daha sonra bölgeden ayrıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YAHUDİ'ler neden bu kadar güçlü? Yüzünün Şekli Nedeniyle Herkes Dalga Geçiyordu, Öyle Bir Mektup Yazdı ki Herkesi Ağlattı ! MTV 'de 2019 yılı yeni oranlar belirlendi. Türk Hava Yolları (THY) 5 bin lira maaş ile 2600 personel alıyor