HABER
2019-01-14 08:53:03 ( 50279 izlenme )
Reklamlar

PTT KPSS’siz, Sınavsız, 55 Bin Personel Alımı Genel Şartları Belli Oldu Detaylar

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamalara göre PTT 55 bin personel alımı yapacak. PTT personel alımlarında KPSS şartının aranmayacağı daha önceden belirtilmişti. PTT 55 bin KPSS şartı olmadan personel alımı genel şartlarını haberimizin devamında okurlarımızla paylaşıyoruz.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bundan önceki yaptığı açıklamalarında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. PTT’nin 55 bin personel kapsamında peyderpey yapacağı 5 bin personel alımı önümüzdeki günlerde yapılacak.

PTT 55 BİN PERSONEL ALIMI: 

Bir önceki PTT personel alımlarının tamamlanmasından sonra PTT tarafından yapılan personel alım planlaması çerçevesinde yeni personel alım ilanlarının yayımlanması bekleniyor.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından daha önce yapılan açıklamalarda “Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?: 

Adaylar personel alımlarına ilişkin genel şartlar hakkında çeşitli taleplerde bulunarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını araştırıyorlar.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında “Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz.” ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalar kapsamında PTT 55 bin personel alımının 5 yıl içinde tamamlanması beklenmektedir. Ancak personel alımlarının ne kadar süre ile yayımlanacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor.

Lise mezunları ve üniversite mezunlarının başvuru yapabileceği PTT personel alımı başvuru şartları ve tarihi belli olur olmaz haberimizden takip edebilirsiniz.

PTT PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLAR NELERDİR?: 

Peki PTT personel alımı genel şartları nasıl olacak? Bundan önceki personel alımına ilişkin genel koşulları okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Aşağıdaki şartları taşıyan adaylar PTT personel alımına başvuru yapabilecekler.

‘Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 18 yaşından büyük olmak ve 35 yaşından gün almamış olmak. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına sahip olmak.

TÜM SEVDİKLERİMİZİN VE ÇEVREMİZİN FAYDALANMASINI ADINA BU DEĞERLİ HABERİ PAYLAŞIN

Kaynak: Takvim

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Günlerce Sürecek Soğuk Hava Ve Kar Yağışı Kapıda ATATÜRK''ün El yazısıyla; 10. Yıl Nutku 3600 Ek Gösterge Öğretmen, Polis, Hemşire ve İmamlara Tek Paket Halinde Olacak İngilizce Öğretmenliğinden İstifa Edip, Hayatını Sokak Hayvanlarına Adayan Melek