HABER
2018-12-29 01:59:03 ( 2991 izlenme )
Reklamlar

Yaşlı Adam Kullandığı İlaçlara Zam Geldiğini Öğrenince İlaçlarını Alamadı. Sırada Bekleyen Kadının Yaptığıyla Gözyaşlarına Boğuldu

İyi insanların ne zaman hangi durumda karşınıza çıkacağını kimse bilemez. Hani derler ya, kul bunalmayınca hızır yetişmez diye. Böyle güzel yürekli insanların daha çoğalması gerek. Bu dünya hala dönüyorsa iyi insanların hatrına dönüyor
Bazen bazı olaylara tanık olduğunuzda insanlığa olan inancınız katlanarak artıyor. Etrafımızda harika insanlar var ve yaptıklarıyla bizleri sevindiriyorlar.

Adını vermek istemeyen bir kadın geçtiğimiz günlerde tanık olduğu bir olayı sosyal medyada paylaştı. Gönderisi hızla yayıldı.
 

Olaya tanık olan kişi o sırada eczanenin önündeki bankta oturuyormuş. Yaşlı bir adamın eczaneden hastalığı için gerekli ilaçları almaya çalıştığını görmüş.

Eczacı ödemesi gereken ücretin 170 dolar olduğunu söyleyince yaşlı adamın suratı kızarmış. O kadar parası yokmuş. Toplam ücret aslında üç aylık ilacının ücretiymiş. Eczacı ise bir aylık ilaçlarını almayı önermiş.

Bunu sırada bekleyen başka bir kadın duymuş. Hemen eczacıya, bir aylık değil üç aylık ilaçlarını alacağını ve ücreti onun ödeyeceğini söylemiş.

Buna tanık olan kadın sosyal medyada şöyle bir gönderi paylaştı:

“Bugün hayatımdaki belki de en güzel şeye tanık oldum. Eczanenin önündeki bankta oturuyordum. Yaşlı bir adam ilaçlarını almaya geldi. İlaçların ne kadar pahalı olduğunu öğrenince suratı kızardı ve ödeyemeyeceğini anladı. Eczacı üç aylık ilaçlarının ücreti olan 170 doları ödeyememesi halinde ona bir aylık ilaçlarını verebileceğini söyledi.

Yaşlı adamın arkasında sırada bekleyen kadın hemen devreye girdi. Eczacıya üç aylık ilaçların fiyatını kendisinin ödeyeceğini söyledi. O an gözlerim doldu. Kadının yaptığı şey harikaydı.”

Böyle olaylar insanlığa olan inancımızı arttırıyor.

Kadının yaptığından etkilendiyseniz paylaşın.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çanakkale'de 5.3 Şiddetinde ki Korkutan Deprem İstanbul'da Hissedildi Fransa’nın 2008 yılı “Kim milyoner olmak ister” programında yarışıyordu ve kötü sıkışmıştı. Başkent Ankara'da boş bir arazide erkek cesedi bulundu. Dikkat! Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı