SAĞLIK
2019-01-16 08:23:14 ( 6118 izlenme )
Reklamlar

Yemekten Sonra Çay İçenlere Canan Karatay'dan Uyarı


Yaptığı her açıklama ile gündemden düşmeyen Canan Karatay Hocamız, önemli uyarılarda bulundu. Diğer doktorların tersine farklı yaklaşımları yüzünden bir çok insandan tepki alsa da, Karatay hocamızın bilgi ve tecrübesine güveniyor ve onun söylediği sözleri kafamızda yer etmeliyiz


“ŞEKER ADETA BİR ZEHİR”
Kahvaltıların vazgeçilmezi olan zeytini bol bol tüketmek gerektiğini anlatan Karatay, zeytinin en sağlıklı meyve olduğunu ifade söyledi. Şeker bağımlılığına da dikkat çeken Karatay, şekerin vücudumuz için adeta bir zehir olduğunu söyleyerek, gün içinde sık sık tükettiğimiz çaya da şeker yerine tereyağı eklenerek içilmesini tavsiye etti.“KELLE PAÇA, İŞKEMBE, KOKOREÇ…”
Şekerin kanseri beslediğinin altını çizen Karatay, şeker kullanımına bağlı olarak yıllar içinde hastalıkların arttığını ifade etti. Karatay, seveni kadar sevmeyenin de çok olduğu kelle paça, işkembe, kokoreç gibi yemeklerinde çok faydalı olduğunu söyledi.“YEMEKTEN SONRA ÇAY İÇİLMEZ”
Demir emilimini azalttığı gerekçesiyle Karatay, yemekten sonra çay içilmemeli uyarısında bulundu. Yine yaygın bir alışkanlık olan yemekten sonra maden suyu içmenin ise bir zararı olmadığını aktardı. Bozulan ağız tadı için kaya tuzu gargarası yapılmasını tavsiye eden Karatay, kaya tuzunun şeker yeme isteğini azalttığını aktardı. Hazır şuruplu, kremalı kahveler konusunda ise Karatay, ‘En sağlıklı kahve sade Tük kahvesidir’ dedi.“KURTLU ELMA YENMELİ”
Meyve sebzede organik ürünlerin tercih edilmesini, özellikle kurtlu elmaların tüketilmesini aktaran Karatay, tarım ürünlerinde fazla ilaçlama ve hibrit tohum kullanımının tehlikelerine dikkat çekti.“GÜNDE 10 YUMURTA”
Bütçeye uygun sağlıklı beslenme için Karatay, günde 10 yumurta yenilmesini söyledi. Sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım için ise Karatay; bol tuzlu su içilmesini tuzun ise kristal kaya tuzu olmasını söylerek ‘tuz olmadan hayat olmaz’ dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlaç Şirketleri Bu Bilgiyi Bilmenizi İstemiyor. 30 Dakikada Varisli Damarları Yok Eden Tarif! Neden Kanser Oldum? Karatay Beslenmesiyle Vücudunuzda Neler Olur? Her 10 Yılda Vücudunuzda Olan 24 Kaçınılmaz Değişiklik