HABER
2019-01-17 10:16:44 ( 1011 izlenme )
Reklamlar

Yüzünün Şekli Nedeniyle Herkes Dalga Geçiyordu, Öyle Bir Mektup Yazdı ki Herkesi Ağlattı !

Yüzünün Şekli Nedeniyle Herkes Dalga Geçiyordu, Sırf Bu Yüzden İntihara Kalkıştı. Öyle Bir Mektup Yazdı ki Herkesi Ağlattı

İnsanlar kendi yüz şekillerini yada fiziki özelliklerini belirleyemez. Bazı insanlar maalesef bu konuda şanssızdır ve yüzlerinde kusurlar oluşur. Bu tip durumlarda hiç kimse bu tip insanlarla dalga geçip onu psikolojik olarak bunalıma sokamaz. 
Treacher Collins sendromunu çoğu kişi duymuştur. Sendroma sahip kişiler hayatta inanılmaz zorluklarla karşılaşıyorlar.

Hastalık yüzdeki kemiklerin ve diğer dokuların gelişimini değiştiriyor. Bunun sonucunda da kulaklarda, gözlerde, elmacık kemiklerinde ve çenede şekil bozuklukları oluşuyor.

2017 yılında hastalık hakkında farkındalık yaratmak adına ‘Mucize’ isminde bir film vizyona girdi. Filmde, beşinci sınıfa giden Treacher Collins sendromlu Auggie ismindeki bir çocuğun yaşadıkları anlatılıyor.

37 yaşındaki Treacher Collins sendromlu Michael Goodman’ın tıpkı filmdeki gibi bir hayatı var. Hemen her gün sosyal medya paylaşımlarıyla Treacher Collins sendromu hakkında insanları bilgilendiriyor.

ABD’deki Genetics Home Reference kurumuna göre dünyada her 50 bin kişiden biri bu sendromla dünyaya geliyormuş. Genetik mutasyondan kaynaklanan hastalığın tedavisi yok.

Herkesin Treacher Collins sendromu hakkında bilgi sahibi olması önemli. Michael de tecrübelerini aktararak insanları aydınlatmayı amaçlıyor.

Michael’ın son gönderisi 3 bin kişi tarafından paylaşıldı. İşte o gönderi:

“Adım Michael Goodman. 37 yaşında bir çocuk doktoruyum. Buz hokeyini, dondurmayı ve The Walking Dead dizisindeki Maggie karakterini çok seviyorum.

Tıpkı Mucize filmindeki çocuk karakter gibi ben de Treacher Collins sendromuna sahibim. Sendroma neden olan mutasyon kulaklarda, elmacık kemiklerinde ve alt çenede şekil bozukluğuna neden oluyor. Filmde Auggie’nin karşılaştığı gibi ben de sosyal hayatımın %75’lik kısmında bazı zorluklarla karşılaştım. Lisede iki kez intihara teşebbüs ettim. Hatta bir aile, dış görünümüm ve konuşmam nedeniyle çocuklarını tedavi etmeme izin vermedi.

Kelimeler insanı o kadar acıtıyor ki anlatamam.

Suratında şekil bozuklukları olan kişiler tıpkı diğer insanlar gibi saygı duyulmak, sevilmek ve normal bir şekilde davranılmak istiyor.

Bu yüzden Mucize filmini herkesin izlemesi gerekiyor. Filme uyarlanan kitabın yazarı R.J. Palacio, sendromla yaşamanın nasıl olduğunu harika bir şekilde anlatmış.

Lütfen tanıdığınız kişileri ve çocuklarınızı sendrom hakkında bilgilendirin. Son olarak da filmi izlemeniz önerilir.”


Michael Goodman hayatındaki çalkantılı döneme rağmen hayatın pozitif yönlerine odaklanmayı başarmış ve hatta bugün çocuk doktoru olarak yaşamını sürdürüyor. Kendisi, sendroma sahip diğer kişilere ilham olmaya devam ediyor.

Michael Goodman’ın hayatını görerek ilham almaları için yazıyı paylaşmayı unutmayın

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAŞKENT ANKARA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ Sokakta Yaşayan Evsiz Adamın, Sokak Köpekleri İçin Yaptığı Herkesi Göz Yaşına Boğdu Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartı Aranmaksızın 10 Bin 500 Bekçi Alacak. İşte Başvuru Şartları! İngiliz Doktor 3 Yaşındaki Otizmli Oğlunu Kelle Paça Çorbası İle İyileştirdi